Svet je vajen čudaških izjav zvezdnikov, politikov in vplivnežev, toda tokrat je internet obstal ob besedah, ki naj bi prišle iz samega vrha ugandske vojske.
View this post on Instagram
Da bi bila zgodba še bolj neverjetna, naj bi general dodal, da bo zadevo odnesel celo pred Združene narode, če se Jay-Z ne odzove. Po poročanju HotNewHipHop naj bi bila objava pozneje izbrisana, ameriški raper pa se na nenavadne navedbe javno ni odzval.
Kainerugaba ni neznano ime v svetu kontroverznih spletnih izjav. Reuters je že poročal, da je bil leta 2022 odstranjen z mesta poveljnika kopenskih sil, potem ko je na Twitterju zapisal, da bi lahko skupaj s svojo vojsko v dveh tednih zavzel Nairobi, prestolnico Kenije. Takrat se je moral njegov oče, predsednik Museveni, Keniji celo javno opravičiti.
To pa ni bila edina njegova izjava, ki je dvignila obrvi. Reuters je poročal tudi, da je Kainerugaba nekoč spraševal, koliko krav bi bilo treba ponuditi kot nevestnino za italijansko političarko Giorgio Meloni, sam pa naj bi zapisal, da bi zanjo takoj dal 100 krav pasme Nkore.
Posebej nenavadna je bila tudi domnevna primerjava bogastva. Kainerugaba naj bi se pohvalil, da je zaradi tisočev glav goveda Ankole bogatejši od Jay-Z-ja. V svetu, kjer se premoženje meri v milijardah, pogodbah, glasbenih katalogih in podjetjih, je tako naenkrat v ospredje stopila povsem drugačna valuta: krave.
Jay-Z in Beyoncé se za zdaj nista javno spuščala v to zgodbo. In morda je prav molk najmočnejši odgovor. Medtem ko internet razpravlja, se posmehuje in deli posnetke zaslona, zvezdniški par ostaja tiho. A eno je jasno: general Muhoozi Kainerugaba je znova dokazal, da zna z eno samo objavo povzročiti mednarodni viralni vihar.



